Ogłoszenia Duszpasterskie

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24.10.2021

 

 1. Przeżywamy dziś w Kościele Niedzielę Misyjną, która przypomina nam, że powołaniem Kościoła, którego założył Chrystus, jest niezmiennie głoszenie Ewangelii. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Misje.
 2. Dziękujemy Wspólnocie Szkoły Nowej Ewangelizacji z diecezji gliwickiej, że odpowiadając na wołanie Kościoła o potrzebie podjęcia misji ewangelizacji, poprowadziła rekolekcje weekendowe „Kurs Nowe Życie” w Koszęcinie.
 3. Zapraszamy codziennie o godzinie 17.15 na modlitwę różańcową w kościele.
 4. W poniedziałek zapraszamy o 19.00 na comiesięczną Msze świętą do Ducha Świętego, a po niej będzie modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.
 5. W czwartek 28 października święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Zapraszamy na Msze o 18.00 w intencji księdza Prałata Tadeusza Fryca z okazji imienin.
 6. Za tydzień przeżywać będziemy niedzielę rocznicy poświęcenia kościoła parafialnego, czyli tzw. kiermasz. W tym dniu o godzinie 11.00 odprawimy Mszę świętą w intencji parafian i nowo powołanej Parafialnej Rady Duszpasterskiej, której członkowie podczas tej Mszy złożą swoje przyrzeczenia. Dziękujemy wszystkim którzy mają na sercu dobro Kościoła, pożytek duchowy wiernych i szerzenie chwały Bożej.
 7. Powoli zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych, zachęcamy do skorzystania z w tym tygodniu z sakramentu pokuty, codziennie przed każdą Mszą świętą.
 8. Rozpoczęliśmy przygotowanie do I Komunii Świętej. Kolejne spotkanie dla Rodziców i dzieci w niedzielę 7 listopada o godzinie 19.00.
 9. Przy wejściu do kościoła można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego i nasz Informator Parafialny, w którym wiele ważnych informacji, także o nowej Parafialnej Radzie Duszpasterskiej. Z tyłu kościoła można, jak co roku, zabrać kartki na wypominki i wypisane składać do skrzynki. Będziemy modlić się w tych intencjach na różańcu od 1 do 7 listopada.
 10. W zakrystii można zakupić znicze Caritas w cenie 3 zł. Ofiara ze zniczy przeznaczona jest na cele charytatywne.
 11. Przypominamy, że nadal obowiązuje w kościele i kancelarii nakaz zachowania sanitarnych wymogów bezpieczeństwa, zasłaniania ust i nosa.
 12. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

Różańcowa intencja modlitewna:  w intencji dzieła misyjnego Kościoła

 

 

 

Będziesz prześliczną koroną w rękach Pana, królewskim diademem w dłoni twego Boga.

Iz 62,3