Ogłoszenia Duszpasterskie

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.08.2021

 

 1. Dzisiaj 18 niedziela zwykła w ciągu roku. Zbiórka do puszek na wsparcie ofiar powodzi w kraju i za granicą. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 2. Rozpoczęliśmy sierpień miesiąc trzeźwości. Kościół w Polsce zachęca wiernych w tym czasie do abstynencji od alkoholu, mając świadomość ile zła niesie plaga pijaństwa. Pamiętajmy także w modlitwie o osobach uzależnionych i ich rodzinach. 
 3. Parafialny Caritas zaprasza we wtorek o godzinie 18.45 do salek parafialnych na obowiązkowe zebranie rodziców lub opiekunów dzieci wyjeżdżający na letni odpoczynek.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy w czwartek do całodziennej Adoracji Pana Jezusa. Lista pod chórem.
 5. W piątek przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego.
 6. W piątek i sobotę po porannej Mszy świętej będziemy odwiedzać chorych i starszych parafian, których prosimy zgłosić w zakrystii lub w kancelarii.
 7. Od 31 lipca do 11 sierpnia, w ramach wakacyjnych zastępstw, duszpasterską posługę w naszej parafii pełni tegoroczny neoprezbiter, ks. Michał Dielhner. Za tydzień ks. Michał wygłosi słowo Boże i będzie udzielał po każdej Mszy świętej błogosławieństwa prymicyjnego.
 8. Biskup Gliwicki Jan Kopiec, przychylając się do prośby Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka, zachęca wiernych do korzystania z mobilnych punktów szczepień, także tych działających przy parafiach naszej diecezji. Niech będzie to wyraz naszej solidarności i znak dojrzałej postawy wobec ciągle trwającego zagrożenia życia i zdrowia wywołanego epidemią.
 9. Przy wejściu do kościoła można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego i nasz Informator Parafialny.
 10. Dziękujemy wszystkim za troskę o nasz kościół, za sprzątanie świątyni, dbanie o kwiaty i pielęgnację obejścia. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary, także te na pojazdy dla misjonarzy. W sobotę po rannej Mszy świętej zapraszamy do wakacyjnej pomocy w sprzątaniu kościoła. 
 11. Przypominamy, że nadal obowiązuje w kościele i kancelarii nakaz zachowania sanitarnych wymogów bezpieczeństwa, zasłaniania ust i nosa.
 12. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

 

Różańcowa intencja modlitewna:  w intencji  osób uzależnionych i ich rodzin.

 

Będziesz prześliczną koroną w rękach Pana, królewskim diademem w dłoni twego Boga.

Iz 62,3