Ogłoszenia Duszpasterskie

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.09.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dziękujemy za zeszłotygodniową kolektę remontową oraz każde zaangażowanie i troskę o naszą wspólnotę parafialną. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne na godz. 17.30.

 2. Dzisiaj o 19.00 w kościele odbędzie się pierwsze spotkanie dla Rodziców dzieci, które w maju przyszłego roku mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej.

 3. Przypominamy, że przygotowanie do sakramentu bierzmowania w naszej diecezji trwa w pierwszej i drugiej klasie szkoły średniej. Przygotowanie obejmuje uczestnictwo w lekcjach religii w szkole oraz udział w spotkaniach przy parafii i wyjeździe na rekolekcje weekendowe młodzieży. Wyjazd naszej młodzieży planowany jest w dniach 2-4 grudnia br. do ośrodka oblackiego „Niniwa” w Kokotku. Prosimy rodziców o zainteresowanie się i wspieranie swoich dzieci w przygotowaniu do przyjęcia Ducha Świętego. Informacje o sakramencie bierzmowania można znaleźć na stronie parafialnej: sakramenty święte – bierzmowanie.

 4. „Koronkę do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata” odmawiać będziemy 28 września, w środę na rynku w Koszęcinie o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 5. W czwartek przeżywać będziemy święto ku czci świętych archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W naszym informatorze umieszczamy właściwą formę modlitwy do św. Michała, którą będziemy odmawiać w naszym kościele.

 6. Zapraszamy w środę po wieczornej Mszy św. do modlitwy różańcowej o pokój na Ukrainie Natomiast na spotkanie dorosłych wspólnoty Dobrego Pasterza – w piątek po wieczornej Mszy św. w kościele.

 7. Zapraszamy dzieci na Msze szkolne w czwartki na godz. 18.00. Natomiast od soboty na nabożeństwa różańcowe, podczas których będzie można zbierać obrazki i poznawać „różne imiona” Matki Bożej.

 8. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik, który zaprasza nas do nabożeństw różańcowych. Z racji pierwszej soboty o 7.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, o 8.00 Msza św. w intencji Róż Różańcowych i czcicieli Matki Bożej. O godz. 17.15 modlitwa różańcowa. Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc będą odprawiane o godz. 17.15. Zapraszamy osoby świeckie, do przewodniczenia tym nabożeństwom, zwłaszcza wtedy, gdy kapłan będzie musiał posługiwać w konfesjonale.

 9. Odwiedziny chorych będą w przyszłym tygodniu w I piątek i sobotę (8.10) od 9.00.

 10. Pielgrzymka diecezjalna Róż Różańcowych do sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach odbędzie się w sobotę, 8 października. Wyjazd z naszej parafii, przez parafię Świętej Trójcy, o godz. 8.30. Zapisy w zakrystii. Koszt 30 zł.

 11. Na stronie parafialnej znajdują się także informacje dotyczące możliwości wyjazdu za rok na Światowe Dni Młodych z Ojcem Świętym do Lizbony w Portugalii w 2023 r. Osoby zainteresowane prosimy, aby jak najszybciej podjęły decyzje oraz skontaktowały się z księdzem proboszczem w celu dofinansowania wyjazdu.

 12. Za tydzień, w pierwszą niedzielę października – zbiórka do puszek na wsparcie dzieł Caritas w naszej diecezji i parafii. Zaś kolekta będzie przeznaczona na wsparcie sfinansowania powstającego pomnika księdza prałata Tadeusza Fryca.

 13. Intencje na rok 2023 przyjmować będziemy od 19 października.

 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszego informatora. Można je nabyć z tyłu kościoła.

 15. Wszystkim życzymy błogosławieństwa na cały nowy rozpoczynający się tydzień.

Będziesz prześliczną koroną w rękach Pana, królewskim diademem w dłoni twego Boga.

Iz 62,3