Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 9 CZERWCA 2024

 UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

 

Przeżywamy uroczystość odpustową ku Ci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Witamy w naszej wspólnocie kaznodzieję odpustowego ks. Piotra Góreckiego – profesora Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego. Z tyłu kościoła będzie można nabyć książkę autorstwa ks. Piotra o księdzu  Karlu (Karolu) Urbanie, który prawie 25 lat był proboszczem w Sadowie, duszpasterzem i badaczem lokalnej historii. Książka poświęcona jest jego życiu i posłudze.

Jubileusz święceń kapłańskich to wyjątkowy moment w życiu każdego duchownego. Księdzu Przemysławowi, z okazji 25 rocznicy przyjęcia święceń kapłańskich, składamy życzenia wszelkiego dobra, zdrowia, codziennej Bożej radości, mocy światła Ducha Świętego i wielu łask potrzebnych w realizacji kapłańskiego powołania.

Zapraszamy na nieszpory odpustowe na godz. 15.00.

W miesiącu czerwcu modlimy się codziennie w naszej świątyni litanią do Najświętszego Serca: w czwartek, piątek i niedzielę o 17.30, w pozostałe dni po mszach wieczornych.

W środę po wieczornej Mszy św. i litanii modlitwa różańcowa o pokój.

W czwartek, 13.06, kolejny wieczór fatimski. Rozpoczęcie o 19.30 różańcem. Następnie Msza św. w intencjach czcicieli Matki Bożej. Zakończymy wszystko procesją wokół świątyni ze świecami i figurą Matki Bożej.

Także w czwartek uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II będą dziękować wraz z rodzicami i nauczycielami na Mszy Świętej o 16.00 za kończący się czas pobytu w szkole.

Koronka i Msza Święta do Miłosierdzia Bożego zostanie odprawiona w piątek o godz. 15.00. Intencje dziękczynno – błagalne można składać w zakrystii.

W sobotę i niedzielę odbędzie się nasza coroczna pielgrzymka koszęcińska na Jasną Górę. Zachęcamy wszystkich do udziału. Plan pielgrzymki zamieszczamy poniżej.

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie uroczystości odpustowej. Dziękujemy parafianom i Gościom za przyjęcie zaproszenia do udziału  we wspólnym  świętowaniu. Dziękujemy za ofiary złożone na cele remontowe parafii.

W następnym numerze przedstawimy sprawozdanie o naszych remontach w parafii, między innymi o organach i chórze.

W następnym numerze gazetki zamieścimy informacje o pielgrzymce w Roku Jubileuszowym  2025 do grobu św. Piotra. Tygodniowa objazdowa pielgrzymka  po Włoszech ze zwiedzaniem wielu ciekawych miejsc odbędzie się podczas weekendu majowego.