Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18.04.2021

 

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Dziś w kościele i na zewnątrz będzie można słuchać, od godz. 13.00 do Nieszporów, tekstów Ewangelii i innych ksiąg Nowego Testamentu. Przerwa o godz. 15.00 na możliwość przyjęcia Komunii Świętej dla osób, które z powodu pandemii uczestniczą we Mszy świętej w domu, a pragną przyjąć Komunie Świętą. Nieszpory o godzinie 17.15.  “Młodzież z Pasją” zaprasza po wieczornej Mszy świętej na spotkanie w kościele.
 2. W poniedziałek wspólnota Dobrego Pasterza zaprasza na Wielkanoce Uwielbienie. Rozpoczęcie o godzinie 19.00 Mszą świętą do Ducha Świętego, po niej modlitwa uwielbienia i prośby o uzdrowienie chorych przed Najświętszym Sakramentem. Zakończenie ok. godziny 21.00. Intencje modlitewne można składać przed Mszą świętą lub przez stronę parafialną.
 3. I Komunia Świętą planowana jest na 16 maja, o godzinie 11.00 i 12.30. Najbliższe spotkanie rodziców i dzieci odbędzie się w sobotę 24 kwietnia o godzinie 9.30 – pierwsza grupa klasa III b;  o godzinie 10.30 – druga grupa  klasa III a.
 4. W piątek 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła. Za tydzień comiesięczna kolekta remontowa.
 6. W przyszła niedzielę 25 kwietnia obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.
 7. W tym roku nie odbędzie się tradycyjna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Msza święta w intencji maturzystów zostanie odprawiona w sobotę 1 maja o godzinie 12.00 w Sanktuarium Matko Bożej w Lubecku.
 8. Przy wejściu do kościoła można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego i nasz Informator Parafialny.
 9. Zachęcamy do obejrzenia bardzo ważnego filmu „Wyrok na niewinnych”, który przedstawia historię najgłośniejszego i najbardziej brzemiennego w skutkach dramatu sądowego w dziejach. Film odsłania burzliwe kulisy procesu, który przesądził o legalizacji aborcji oraz demaskuje metody, jakimi posłużyli się aktywiści aborcyjni chcący wywrzeć presję na sędziach i opinii publicznej. Jak obejrzeć film w naszych domach przedstawiamy na stronie parafialnej i w naszym Informatorze. Bilety i Vouchery już do wzięcia w zakrystii.
 10. Przypominamy, że nadal obowiązuje w kościele i kancelarii nakaz zachowania sanitarnych wymogów bezpieczeństwa, zasłaniania ust i nosa. Oraz zachowanie bezpiecznej odległości między sobą.
 11. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.

 

Różańcowa intencja modlitewna:  w intencji o nowe powołania do służby w Kościele

 

 

 

Będziesz prześliczną koroną w rękach Pana, królewskim diademem w dłoni twego Boga.

Iz 62,3