Ogłoszenia Duszpasterskie

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 04.06.2023.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas spowiedzi i komunii wielkanocnej. Jest to dzień odpustu w sąsiedniej parafii. Zapraszamy na nieszpory odpustowe ku czci Trójcy Świętej do tamtejszej parafii na godz. 15.15. U nas nieszpory wypadają.

 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane od poniedziałku do środy bezpośrednio po Mszy świętej, ok. 18.30, w od czwartku do soboty o godz. 17.30. Włączmy się w modlitwę litanijną do Serca Pana Jezusa.

 3. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania trwa w pierwszej i drugiej klasie szkoły średniej. Uczniów klasy 8, którzy kończą szkołę podstawową zapraszamy w poniedziałek, 5 czerwca, na pierwsze spotkanie organizacyjne o godz. 18.45 do salek parafialnych.

 4. Modlitwa w intencji pokoju na Ukrainie odbywa się w środy po wieczornej Mszy św.

 5. W środę po rannej Mszy prosimy panie o pomoc w sprzątaniu kościoła przed Uroczystością Bożego Ciała.

 6. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała. Przygotujmy ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, okna w mieszkaniach, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło nas opromienić Jego błogosławieństwo. Msze święte zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Msza św. o godz. 9.00 odprawiona zostanie w intencji wszystkich parafian oraz za dzieci, które rok temu przyjęły Komunię Świętą. Bezpośrednio po Mszy wyruszymy w procesji z Panem Jezusem następującymi ulicami: Powstańców, Ligonia, Kozielską, Boronowską, Rynek i spowrotem do kościoła. Dzieci pierwszokomunijne tegoroczne i ubiegłoroczne zapraszamy w strojach liturgicznych, a dzieci młodsze do sypania kwiatów. Procesję zakończymy w kościele odśpiewaniem dziękczynnego Te Deum oraz uroczystym błogosławieństwem. Ołtarze będą umieszczone na ulicach: Powstańców Śląskich, Ligonia (przygotowuje służba liturgiczna), Boronowskiej oraz na Rynku. Dziękujemy wszystkim za ich przygotowanie oraz za przystrojenie okien wzdłuż procesji.

 7. W ramach oktawy Bożego Ciała pójdziemy z procesją dookoła kościoła w piątek i w sobotę na zakończenie nabożeństwa do Serca Pana Jezusa. W niedzielę zaś podczas nieszporów.

 8. W piątek, po Bożym Ciele nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 9. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Pieszej Koszęcińskiej Pielgrzymce na Jasną Górę
  24-25 czerwca. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki w sobotę o 5.30. Powracających pielgrzymów przywitamy w naszym kościele, w niedzielę ok. godz. 19.00.

 10. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd parafialny dzieci do Rewalu 20-26.08. Informacje u ks. proboszcza.

 11. Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta remontowa. Dziękujemy także wszystkim, którzy włączają się w prace przy kościele.

 12. W ostatnim miesiącu wykonano izolację fundamentu plebanii od strony drogi, wentylacje pomieszczeń piwnic oraz zakończono remont domu katechetycznego wraz z kaplicą przedpogrzebową. Koszt inwestycji to 65.000 złotych.

 13. Niepubliczna Szkoła Muzyczna w Koszęcinie ogłasza egzaminy wstępne 13 czerwca
  w godz. 17.00-19.00.

 14. Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w Koszęcinie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym pn. „Koszęcińskie kapliczki” na podstawie filmu „Szlakiem małej architektury sakralnej w Koszęcinie” . Szczegóły – w gablotce. Film znajduje się na stronie parafialnej w zakładce Informacje.

 15. Z tyłu kościoła lub w zakrystii można nabyć tygodnik „Gość Niedzielny” oraz Informator.

Będziesz prześliczną koroną w rękach Pana, królewskim diademem w dłoni twego Boga.

Iz 62,3