Ogłoszenia Duszpasterskie

V NIEDZIELA WIELKANOCNA –  15 maja 2022 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W dniu dzisiejszym do Pierwszej Komunii św. przystępuje w naszym kościele 35 dzieci. Nabożeństwo Euchrystyczne, podczas którego podziękujemy Bogu za dar Eucharystii zostanie odprawione o 16.30. Natomiast nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

 2. W ramach swojego Białego Tygodnia dzieci klas III będą uczestniczyć codziennie w nabożeństwach majowych i wieczornych Mszach świętych korzystając z prawa przystępowania do Komunii św.

 3. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie na godz. 17.30.

 4. Zapraszamy do modlitwy o pokój na Ukrainie i zaprzestanie wojny, zwłaszcza w środy o 18.30 podczas modlitw polsko – ukraińskich.

 5. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną w czwartek o 18.00. Zachęcamy także do uczestnictwa w nabożeństwie majowym o 17.30.

 6. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie w czwartek o 19.00 do salek parafialnych.

 7. Członków Żywego Różańca zapraszamy na „majówkę przy kościele” w sobotę, 28.05. Rozpoczęcie o godz. 15.00, a zakończymy nabożeństwem majowym o 17.30 przy grocie. Podczas spotkania wspólne biesiadowanie, pieczenie kiełbasek, ciasto, kawa. Osoby nie mogące przyjść dostaną poczęstunek do domu. Zapraszamy zelatorów, lub przedstawiciela każdej z Róż różańcowych na spotkanie informacyjne w najbliższy czwartek po wieczornej Mszy św. w kościele.

 8. Koronka i Msza św. do Miłosierdzia Bożego – w piątek o 15.00.

 9. W piątek zapraszamy dorosłych na spotkanie modlitewne po wieczornej Mszy św.

 10. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek po wieczornej Mszy w salkach.

 11. Zapraszamy do uczestnictwa w weekendowych rekolekcjach „Kurs Nowe Życie”, które odbędą się w dniach od 10 do 12 czerwca, w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Kaletach – Miotku. Rekolekcje skierowane są do wszystkich osób pragnących żywej relacji z Bogiem: zarówno dla tych, którzy Boga dotąd nie poznali, jak i tych, którzy chcą pogłębić swoją wiarę. Szczegóły w https://snegliwice.org/kurs-nowe-zycie-10-12-czerwca-2022-w-kaletach-miotku-dochodzony/.

 12. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Medjugorie i Chorwacji. Program pielgrzymki można znaleźć na  https://koszecin-nspj.pl/pielgrzymka-do-medjugorie/ . Również tam jest do pobrania formularz zgłoszeniowy, można go także zabrać z zakrystii bądź kancelarii. Spotkanie informacyjne uczestników pielgrzymki i ostateczne zapisy odbędą się 29.05., w niedzielę o godz. 16.00 w salkach parafialnych. Mówimy o tym, z wyprzedzeniem, aby każdy mógł zarezerwować czas.

 13. Na stronie internetowej w zakładce aktualności podajemy także możliwość zapisów na różne wydarzenia wakacyjne: dla Rodzin, młodzieży i dorosłych https://koszecin-nspj.pl/wakacje-z-bogiem-2022/.

 14. W przyszłą niedzielę będzie comiesięczna zbiórka do puszek na potrzeby parafialnego Caritas.

 15. „Bóg zapłać” za złożone ofiary materialne na wszelkie prace wykonywane przy parafii. Dziękujemy także Paniom za troskę o czystość kościoła.

Będziesz prześliczną koroną w rękach Pana, królewskim diademem w dłoni twego Boga.

Iz 62,3