Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17.01.2021

 

 1. Dzisiaj II niedziela Okresu Zwykłego i Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Zapraszamy na Nieszpory o godzinie 17.15.

 2. Dziękujemy za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii. Dzisiaj zbiórka do puszek na cele parafialnej grupy Caritas.

 3. W poniedziałek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który kończy się 25 stycznia świętem Nawrócenia św. Pawła. Módlmy się za wszystkich wyznawców Chrystusa, szczególnie za tych, którzy są prześladowani dla Jego imienia.

 4. W czwartek dzień babci, w piątek dzień dziadka. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona 21 stycznia o godzinie 17.00.

 5. Przypominamy, że w piątek o 7.30 modlimy się Godzinkami do Serca Pana Jezusa. Także w piątek Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza o godz. 17.45 na modlitewne spotkanie przy żłóbku, aby wraz z Maryją i św. Józefem uwielbić Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

 6. W przyszłą niedziele 24 stycznia przypada Niedziela Słowa Bożego ustanowiona przez papieża Franciszka w 2019 roku. Wzbudźmy w nas osobiste umiłowanie Pisma Świętego.

 7. W ramach przygotowania dzieci do Pierwszej Komunii Świętej prosimy o odebranie kolejnych materiałów formacyjnych przy ołtarzu św. Józefa, a dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania przypominamy o kolejnym spotkaniu online. Wszystkie informacje umieszczone są na naszej stronie parafialnej w zakładce: Aktualności: I Komunia Święta i Bierzmowanie 2021. 

 8. W związku z remontem wnętrza plebanii utrudnione jest, chociaż możliwe, korzystanie z kancelarii. Prosimy, aby załatwiać sprawy także drogą mailową lub telefonicznie. Przepraszamy za utrudnienia. Za tydzień kolekta remontowa mająca wesprzeć także tą inwestycję.

 9. Przy wejściu do kościoła można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz Informator Parafialny.

 10. Przypominamy, że nadal obowiązuje w kościele i kancelarii nakaz zachowania sanitarnych wymogów bezpieczeństwa, zasłaniania ust i nosa. Oraz zachowanie bezpiecznej odległości między sobą.

 11. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, całego tygodnia oraz zdrowia i siły na ten trudny czas.

Różańcowa intencja modlitewna: w intencji babć i dziadków  oraz wszystkich osób starszych

 

Fundacja “Silesia Pro Europa” organizuje nauki przedmałżeńskie w terminie: 09 lutego 2021 r. (wtorek) w Kościele Parafialnym św. Jerzego w Gliwicach-Łabędach przy ul. Radosnej 2 od godziny 19:00. Spotkanie w tym dniu obejmować będzie pełny zakres nauk. Koszt uczestnictwa: 35,00 zł od osoby. Zapisy u Pani Agnieszki Fałdowskiej tel. 510 793 017

Będziesz prześliczną koroną w rękach Pana, królewskim diademem w dłoni twego Boga.

Iz 62,3