Ogłoszenia Duszpasterskie

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25 LUTEGO 2024.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem zapraszamy dzisiaj na 17.15.

W poniedziałek o godz. 19.00 comiesięczna Msza święta do Ducha Świętego, a po niej modlitwa uwielbienia.

Na modlitwę różańcową o pokój zapraszamy w środę po wieczornej Mszy.

W Wielkim Poście zapraszamy na:

– Drogę Krzyżową w piątki o godz. 17.15,

– Drogę Krzyżową dla dzieci w czwartki o godz. 17.30. Po nabożeństwie dzieci mają swoją Mszę szkolną.

Wypominki za zmarłych zalecanych podczas Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii lub do skrzynki z tyłu kościoła.

Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 w salkach parafialnych.

Odwiedziny chorych, jak co miesiąc, będą w I piątek i I sobotę od godz. 9.00. Można ich zgłaszać w zakrystii.

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.30 i na Mszę św. o godz. 8.00 w intencji Róż Różańcowych i czcicieli Matki Bożej.

W piątek po wieczornej Mszy św. Wspólnota Dobrego Pasterza zaprasza na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

W Informatorze przedstawiamy informacje o udzielaniu sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Rodziców młodzieży klasy II szkoły średniej, przygotowującej się do przyjęcia tego sakramentu zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę, 3.03, o godz. 16.00 do salek parafialnych. Na spotkanie zapraszamy także wszystkich tych, którzy chcą włączyć się w towarzyszenie młodym w ich wzrastaniu w wierze.

Spotkanie dla młodzieży klasy I szkoły średniej przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się za dwa tygodnie, w czwartek, 7.03 o godz. 18.45 w salkach parafialnych.

Jak co roku Caritas naszej diecezji będzie rozprowadzał świece wielkanocne w cenie: duża 15 zł., średnia – 8 zł; paschalik – 3 zł. Dochód ze świec przeznaczony jest na cele charytatywne Kościoła

Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszego kościoła. Dziękujemy za ubiegłotygodniową kolektę remontową. Za tydzień będzie kolekta na Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjny w Rusinowicach.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz Informatora.

Biskup Gliwicki Sławomir Oder zaprasza na drugie spotkanie w ramach Forum Młodych Diecezji Gliwickiej, które odbędzie się w sobotę, 09.03.2024 w godzinach 10:00-17:00 w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz w Katedrze Gliwickiej. Zaproszenie jest skierowane: do młodzieży począwszy od przygotowującej się do bierzmowania po studiującą i pracującą. Na wyjazd zapraszamy także dorosłych, którzy chcą wspierać młodych w ich formacji. Zapisy przyjmowane są w zakrystii. Wyjazd 9.03, w sobotę, autokarem o godz. 8.45. Koszt 10 zł.

 

Intencja modlitewna: o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny, mądrość dla rządzących, by w zgodzie dbali o wszystkich Polaków.

Będziesz prześliczną koroną w rękach Pana, królewskim diademem w dłoni twego Boga.

Iz 62,3