Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13.06.2021

 

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Odpustową ku czci NSPJ. Wszystkim przybyłym gościom i naszych parafianom, życzymy obfitości łask spływających z otwartego i pełnego miłości Serca Boga. Witam w naszej parafii, tegorocznego kaznodzieję odpustowego, ks. Jarosława Zawadzkiego, byłego misjonarza w Czechach i Czadzie, obecnie duszpasterza Szkoły Nowej Ewangelizacji.
 2. Zapraszamy dziś na nieszpory odpustowe o 17.30 oraz z okazji 13 dnia miesiąca na „odpustowy wieczór fatimski”, który rozpoczniemy o 19.30 różańcem, potem Msza święta i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 3. W całym miesiącu zapraszamy codziennie o 17.30 na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 4. W piątek 18 czerwca zapraszamy o 15.00 na Godzinę Miłosierdzia, czyli Koronka i Msza dziękczynno-błagalna do Miłosierdzia Bożego. Intencje można składać na adres mailowy lub bezpośrednio przed Mszą świętą.
 5. W sobotę 19 czerwca o godzinie 5.30 rozpoczynamy naszą Koszęcińską Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu, czy idąc pieszo, dojeżdżając w trakcie, czy zostając w domu. Wszelkie informacje na naszej stronie parafialnej i gablotce. Zapisy w zakrystii przed i po każdej Mszy św. Z tyłu kościoła na stole znajduje się skrzynka, do której można wrzucić intencje, a my będziemy się modlić w drodze.
 6. Za tydzień w niedzielę nasz neoprezbiter ojciec Jakub Wandzich będzie głosił Słowo Boże i udzielał po każdej Mszy świętej błogosławieństwa prymicyjnego.
 7. Zapraszamy do udziału w wakacyjnych tygodniowych rekolekcjach „Jezus Żyje” na Górze św. Anny, które odbywają się w trzech turnusach w lipcu. Rekolekcje są skierowane do wszystkich pragnących odkrywać bardziej obecność Boga i doświadczyć żywej wspólnoty Kościoła. O rekolekcjach można dowiedzieć się więcej na naszej stronie parafialnej w zakładce aktualności.
 8. Dziękujemy wszystkim za odświętne przygotowanie naszej świątyni, za okazaną troskę i zaangażowanie, oraz za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
 9. Informujemy, że Biskup Gliwicki mianował naszego księdza wikarego Leszka Skorupę proboszczem parafii św. Józefa w Krupskim Młynie. Swoją posługę ks. Leszek rozpocznie 1 września. Powierzajmy już dziś księdza Leszka w naszych modlitwach Sercu Pana Jezusa.
 10. Przy wejściu do kościoła można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego i nasz Informator Parafialny.
 11. Przypominamy, że nadal obowiązuje w kościele i kancelarii nakaz zachowania sanitarnych wymogów bezpieczeństwa, zasłaniania ust i nosa. Oraz zachowanie bezpiecznej odległości między sobą.

 Różańcowa intencja modlitewna:  w intencji nawrócenia i przemiany naszych serc

 

Będziesz prześliczną koroną w rękach Pana, królewskim diademem w dłoni twego Boga.

Iz 62,3