Wydarzenia duchowe

PROPOZYCJE DUCHOWYCH WYDARZEŃ:

23.05 – Dekanalne Czuwanie „Ja Jestem z wami” w ramach Kongresu Eucharystycznego w naszym kościele.

15-16.06. – Koszęcińska pielgrzymka na Jasną Górę

Po raz kolejny  (czy ktoś z Koszęcinian policzył który raz?) wyruszy nasza Koszęcińska pielgrzymka na Jasną Górę. Tradycyjnie – w czerwcu – około odpustu naszych parafii Świętej Trójcy i Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W tym roku będzie to 15-16 czerwca (sobota – niedziela).
Hasło przewodnie tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Maryja – pierwsze Tabernakulum”.
Nawiązuje ono do przeżywanego w naszym lokalnym kościele gliwickim – Kongresu Eucharystycznego oraz do słów św. Jana Pawła II, który powiedział, że Maryja  właśnie była pierwszym tabernakulum, w którym nosiła Jezusa i On już z jej „dziewiczego łona błogosławił” człowiekowi.

Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu: dzieci,  młodych i starszych, tych którzy mogą iść całą drogę, albo trochę. Tych którzy przyjadą samochodem na jakiś punkt pielgrzymowania ( drogę krzyżową na wałach jasnogórskich, czuwanie, apel, czy poranną Mszę św. w niedzielę przed cudownym obrazem). Zapraszam do duchowego pielgrzymowania osoby, które nie mogą iść, zwłaszcza chorych i starszych.  Bądźmy zjednoczeni razem w tym modlitewnym wydarzeniu, abyśmy wszyscy doznali Miłosierdzia Bożego, oraz uprosili potrzebne łaski przez wstawiennictwo naszej Matki i Królowej.

Plan pielgrzymki: Sobota godz. 5.30 Msza św. w intencji pielgrzymów. Po niej wyjście. 17.00 Droga krzyżowa na wałach jasnogórskich.  Niedziela – Msza święta w kaplicy cudownego obrazu o godz. 9.30 w intencji mieszkańców Koszęcina. Ok. 11.00 wyjście pielgrzymów w drogę powrotną. Przyjście do Koszęcina ok. 19.00. Zapisy na pielgrzymkę: od 19.05 w zakrystii. Koszt noclegu 65 zł / znaczek pielgrzymkowy 5 zł

Zapraszam do pielgrzymowania! Wasz proboszcz

Rekolekcje „Jezus Żyje” na Górze św. Anny odbywają się od ponad 20 lat. Obecnie są to trzy turnusy, na których obecne są wszystkie pokolenia – od najmniejszych dzieci do emerytów. Dla każdego przewidziany jest odpowiedni program, z własnymi osobami prowadzącymi. Są poziomy bardziej zaawansowane – dla tych, którzy przeszli już pewną drogę duchową i należą do wspólnot chrześcijańskich, ale także podstawowe – dla tych, którzy pragną dopiero zbudować swoją wiarę.

Z perspektywy dwudziestu lat interesujące jest to, jak zmieniają się ludzie, którzy uczestniczą w rekolekcjach – a w szczególności młodzież. Niektóre osoby młode przyjeżdżają tu razem z rodzicami, inne z kolegami czy zachęcone przez duszpasterzy. Ich motywacje są różne. Pytani o powód przyjazdu na rekolekcje odpowiadali: „mama mnie przywiozła”, „potrzebowałam czasu z Bogiem”, „chciałam na nowo poznać Boga i samą siebie”, „chciałam poczuć wsparcie w innych wierzących w Boga”. Każdy powód jest dobry i ważny! Czasem wydaje nam się, że przyciągnięcie ludzi do Boga wymaga wielkiej pracy intelektualnej i jakichś górnolotnych słów – tymczasem to sam Bóg umieszcza w sercu ludzi pragnienie „czegoś więcej”, nieraz więc wystarczy prosta zachęta ze strony rodziców, przyjaciół czy duszpasterzy, aby młody człowiek zdecydował się zrobić krok ku Bogu. A może to być krok, który zadecyduje o całym jego dalszym życiu duchowym!
W tym roku proponowane są następujące terminy turnusów: 29.06 – 06.07; 06-13.07; 20-27.07. Szczegóły: https://www.rekolekcje-jezuszyje.pl/

„Festiwal Życia” w Kokotku Termin: 8-14.07 2024 pod hasłem „Wracaj do domu”.

Szczegóły i zapisy:  https://festiwalzycia.pl/

„Wakacje z Bogiem” nad morzem – Rewal: 24-31.08.2024. Wyjazd parafialny.

Jak co roku wraz z Caritas naszej parafii organizujemy wakacyjny wyjazd dla naszych dzieci i młodzieży. Wyjazd w pierwszej kolejności jest skierowany do Służby Liturgicznej Ołtarza (ministrantów, Marianek, Lauretek) za ich gorliwy i liczny udział w naszym kościele. Ale jak co roku chcemy zaprosić te dzieci osoby, które z różnych powodów nie mogą wyjechać na wakacje, a chciały by ciekawie przeżyć. 

 Miejscem pobytu, który udało nam się zarezerwować, podobnie jak w tamtym roku, to ośrodek turystyczny „Diament” w miejscowości nadmorskiej w Rewal. W ośrodku, pokoje z łazienkami, własny basem, teren zamknięty z różnymi atrakcjami, blisko morza. W czasie pobytu 3 posiłki dziennie + podwieczorek.   W czasie wyjazdu plażowanie nad morzem pod okiem ratownika oraz zwiedzanie ciekawych miejsc pomorza zachodniego (autobus cały czas w czasie wyjazdu) jak: Międzyzdroje, Lubień, Woliński Park Narodowy, Dziwnów, Dziwnówek, Trzęsacz, Niechorze, Trzebiatów, Kołobrzeg. Opieka kadry wychowawczej.

Wyjazd: Sobota 24.08 godz. 7.00. Powrót sobota 31.08 godz. 21.00

Sugerowany koszt całego wyjazdu wynosi ok. 1.600 zł. Cena zawiera: przewóz autokarem i jego obecność na miejscu,  zakwaterowanie, pełne wyżywienie, wycieczki oraz opiekę kadry wychowawczej.

Pragniemy jednak zmniejszyć cenę wyjazdu nawet o1/3 szukając dofinasowania. Rodzice dzieci, które są chętne na wyjazd zapraszamy na spotkanie informacyjno – zapisowe w czwartek 16 maja o 17.00 w salkach parafialnych lub prosimy o kontakt z proboszczem.

Letni Wyjazd Dzieci i Młodzieży organizowany przez Fundację “Młodzi na Progu”.

Miejsce: Jarosławiec nad morzem bałtyckim. Wiek 10 -17 lat. W programie: – plażowanie i rekreacja, – gry terenowe, – gry i zabawy dla najmłodszych, – tematyczne wycieczki, – formacja duchowa dla młodszych i starszych. TERMIN: 29.07- 5.08.2024r. CENA – 1900 zł (rodzeństwo 1850 zł). Informacje i zapisy:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeDxD_nMngKWVTAbPIt4cb881Ij25wAmFwB1UDDv5H2yXQckw/viewform?usp=sf_link