Piesza pielgrzymka do Częstochowy 2024

 Koszęcińska pielgrzymka na Jasną Górę

Po raz kolejny  (czy ktoś z Koszęcinian policzył który raz?) wyruszy nasza Koszęcińska pielgrzymka na Jasną. Tradycyjnie – w czerwcu – około odpustu naszych parafii Świętej Trójcy i Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W tym roku będzie to 15-16 czerwiec (sobota – niedziela)

Hasło przewodnie tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Maryja – pierwsze Tabernakulum”. Nawiązuje ono do przeżywanego w naszym lokalnym kościele gliwickim – Kongresu Eucharystycznego oraz do słów św. Jana Pawła II, który powiedział, że Maryja  właśnie była pierwszym tabernakulum, w którym nosiła Jezusa i On już z jej „dziewiczego łona błogosławił” człowiekowi.

Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu: dzieci,  młodych i starszych, tych którzy mogą iść całą drogę, albo trochę. Tych którzy przyjadą autem na jakiś punkt pielgrzymowania ( drogę krzyżową na wałach jasnogórskich, czuwanie, apel, czy poranną Mszę św. w niedzielę przed cudownym obrazem). Szczególnie zapraszam do duchowego pielgrzymowania, osoby które nie mogą iść, zwłaszcza  chorych i starszych.  Bądźmy zjednoczeni razem w tym modlitewnym wydarzeniu, abyśmy wszyscy doznali Miłosierdzia Bożego, oraz potrzebne łaski przez wstawiennictwo naszej Matki i Królowej.

Plan pielgrzymki: Sobota godz. 5.30 Msza św. w intencji pielgrzymów. Po niej wyjście. 17.00 Droga krzyżowa na wałach jasnogórskich.  Niedziela 9.30 Msza święta w kaplicy cudownego obrazu godz. 9.30 w intencji mieszkańców Koszęcina. Ok. 11.00 wyjście pielgrzymów w drogę powrotną. Przyjście do Koszęcina ok. 19.00

Zapisy na pielgrzymkę: od 19.05 w zakrystii. Koszt noclegu 60 zł.
Znaczek pielgrzymkowy 5 zł

 Zapraszam do pielgrzymowania ! wasz proboszcz