I Komunia
Święta 2021r

Z Mamą i Tatą do Pierwszej Komunii!

 

Głównym założeniem programu jest to, że to rodzice biorą czynny udział w przygotowanie dzieci do Komunii. Wsparciem dla nich są materiały, które dostawać będą w kościele, przez kolejne niedziele przed Mszą święta lub po Mszy świętej. W pierwszym rozdaniu rodzice dostają opracowania w formie A4 złożonej na pół wraz z okładką dla całego zestawu, w następnych etapach zostaną rozdane kolejne rozdziały opracowania, które należy zbierać w całość. Materiały dla dzieci i rodziców są darmowe.

Pierwsze dwie strony są dla dzieci.

Pierwsza strona zawiera tytuł historii biblijnej, wiodący rysunek tej historii, zdanie wprowadzenia, zachętę do przeczytania tej historii w Biblii oraz krótką modlitwę inspirowaną biblijnym tekstem. Druga strona to owa historia w formie komiksu.

Trzecia i czwarta strona to konspekt dla rodziców – pomysł na rozmowę z dzieckiem, pomoc w wytłumaczeniu dziecku podstawowych zagadnień,  wprowadzenie do modlitwy, zachęta do lektury Pisma Świętego, ewentualne zadania bądź inna forma inspiracji.

Opracowania nie są żadnym przymusem i nakazem. Rodzina staje się dla dziecka pierwszym Kościołem. Tu wypełnia się powołanie do przekazywania życia oraz do przekazu wiary dziecku. Duch chrześcijański rodziny doznaje wsparcia właśnie wtedy, gdy dzieci wspólnie z rodzicami biorą udział we Mszy świętej oraz codziennego obcowania z Bogiem. Pamiętajmy, że dziecko czerpie wzorce z naszego domu, z naszych zachowań, ono nas ciągle obserwuje bo w taki sposób w początkowych latach uczy się świata , im więcej pokażemy dziecku miłości do siebie, przebywania ze sobą, dobra i wiary, tym większy owoc zyska samo dziecko. Dlatego nie przymuszając nikogo, zachęcam do spędzania czasu z dzieckiem, do skorzystania z tych materiałów, ponieważ dzięki nim możemy pomóc dziecku przygotować się duchowo do I Komunii Świętej, a zarazem zachęcić siebie do  pogłębiania swojej duchowości, dzięki temu zapewniam każdy otrzyma „owoc”.

W niedzielę 8.11 i 15.11 dostajecie w skoroszycie pierwsze materiały podpisane imieniem i nazwiskiem Waszego dziecka (pierwsze 4 konspekty). W grudniu, w II niedzielę Adwentu (6.12), będą do odebrania następne konspekty w kościele podpisane dla Was, wraz z Różańcem Pierwszokomunijnym dla dziecka. 

Przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej – 17.01. 2021

Drodzy Rodzice!

Żywię przekonanie,  że przekazywane Wam konspekty, stają się  pomocą w  przygotowaniu dziecka do Pierwszej Komunii. Starajcie się razem w Rodzinie modlić, czytać Pismo Święte, rozmawiać o Bogu, okazywać sobie miłość i życzliwość, mieć dla siebie i dla Boga czas. W tym trzecim spotkaniu przekazuje kolejne 5 konspektów od  numeru 10 do 14, które poruszają ważne sprawy w naszym życiu, a przez które możecie  nauczyć swoje dzieci:

  1. Kształtowanie postawy stałości w życiu z Bogiem.
  2. O miłosierdziu Boga względem ludzi.
  3. O tym, że Pan Jezus żył naprawę.
  4. O pięknych kolędach
  5. Że dzięki Jezusowi jesteśmy Dziećmi Boga.

Dzieci także przez „Ewangelię w komiksie” poznają Pana Jezusa i to co On chce nam powiedzieć.

Przekazuje Wam także małą książeczkę „Zgromadzeni na Wieczerzy” , która w sposób szybki pozwoli nam bardziej zrozumieć Msze święta – Eucharystię. (Może już niektórzy ją otrzymali podczas tegorocznych odwiedzin kolędowych)

Następne materiały 14 lutego. Zdecydujemy wtedy o możliwości spotkania się z Wami, na żywo w kościele, aby podzielić się z każdym własnymi spostrzeżeniami.

Dziękuje  – Drodzy Rodzice za Wasze świadectwo i zaangażowanie. Także, tym obecnym na adwentowych Roratach dla dzieci „Cud nad cudami” w których razem poznawaliśmy „największy z Cudów”  – Mszę św. 

Pozdrawiam Wszystkich i służę pomocą. Ks. Proboszcz.

Rodzice, którzy jeszcze nie zgłosili dziecka, i nie wzięli do wypełnienia deklaracji, mogą to uczynić w zakrystii, kancelarii, bądź przez stronę parafialną.

Będziesz prześliczną koroną w rękach Pana, królewskim diademem w dłoni twego Boga.

Iz 62,3