ADMINISTRATOR


ks. Leszek SKORUPA


mgr teologii


urodzony: 30 marca 1979 w Gliwicach

wyświęcony: 03 czerwca 2006 w Gliwicach

ustanowiony administratorem: 01 października 2019


Historia posługi duszpasterskiej:

od 2006 do 2010 – wikariusz w parafii św. Franciszka w Zabrzu

od 2010 do 2013 – wikariusz w parafii Bożego Ciała w Bytomiu-Miechowicach

od 2013 do 2015 - wikariusz parafii katedralnej św. Piotra i Pawła w Gliwicach

od 2015 do 2019 - wikariusz w parafii św. Anny w Bytomiu

od 01 do 30 września 2019 - wikariusz w parafii NSPJ w Koszęcinie 

od 01 października 2019 - administrator parafii NSPJ w Koszęcinie


WIKARIUSZ


ks. Zygmunt JOŃCZYK


mgr teologii


urodzony: 04 czerwca 1963 w Piekarach Śląskich

wyświęcony: 13 maja 1989 w Katowicach

ustanowiony wikariuszem: 01 września 2018


Historia posługi duszpasterskiej:

od 1989 do 1992 – wikariusz w parafii św. Mikołaja w Lublińcu

od 1992 do 1995 – wikariusz w parafii Wniebowzięcia NMP w Miasteczku Śląskim

od 1995 do 2004 – wikariusz w parafii Nawrócenia św. Pawła w Pyskowicach

od 2004 do 2009 – wikariusz w parafii Bożego Ciała w Bytomiu-Miechowicach

2009 – wikariusz w parafii MB Różańcowej w Zabrzu-Grzybowicach

od 2009 do 2013 - administrator parafii św. Floriana w Czekanowie

od 2013 do 2018 - rezydent w parafii MB Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach

od 01 marca 2018 do 31 sierpnia 2018 - rezydent w parafii NSPJ w Koszęcinie

od 01 września 2018 - wikariusz w parafii NSPJ w Koszęcinie


INNI DUSZPASTERZE


ks. Tadeusz FRYC


kapelan Jego Świątobliwości

zamieszkuje: Koszęcin, ul. Powstańców 15, tel. 34 3576 770


urodzony: 31 sierpnia 1932 w Rudzie Śl. - Kochłowicach

wyświęcony: 07 września 1955 w Katowicach

przeszedł na emeryturę: 21 sierpnia 2006


Historia posługi duszpasterskiej:

od 1955 do 1992 - kapłan diecezji katowickiej

od 1992 - kapłan diecezji gliwickiej

 

od 09 września 1955 do 26 października 1956 – wikariusz w parafii św. Piotra i Pawła w Brzozowicach Kamieniu

od 27 października 1956 do 07 września 1961 – wikariusz w parafii św. Wojciecha w Radzionkowie

od 08 września 1961 do 10 lipca 1968 – prokurator (ekonom) w Wyższym Śl. Seminarium Duchownym w Krakowie

od 11 lipca 1968 do 20 sierpnia 2006 – proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszęcinie

od 21 sierpnia 2006 – rezydent w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszęcinie