Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela zwykła

16.02.2020


1.Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Jacka, który przyjechał do nas ze Lwowa z parafii św. Michała Archanioła. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże. Również po każdej Mszy św. będzie można wesprzeć jego wspólnotę parafialną. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Parafian ks. Jacka, jak również kapłanów i siostry z parafii św. Michała Archanioła polecajmy w naszych modlitwach.


2. Zapraszamy dziś do naszego kościoła o godzinie 16.00 na nabożeństwo do NSPJ.


3. Dziś o godzinie 15.00 odbędzie się spotkanie osób zainteresowanych utworzeniem Oazy Rodzin.


4. W czwartek zapraszamy na Mszę szkolną, a po niej na spotkanie uczniów kl. 3.


5.W przyszłą niedzielę 23 lutego ostatnia niedziela przed Wielkim Postem. Rozpoczynają się Dni eucharystyczne przed Środą Popielcową, tzw. Nabożeństwo 40 godzinne.


6. W związku ze zbliżającym się okresem rozliczeń podatkowych informujemy, iż można przekazać 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, również na rzecz Parafii. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie naszej Parafii. Szczegóły i numer KRS Parafii na stronie internetowej i w gablotce.


7. Archidiecezja Warszawska wszystkich zainteresowanych udziałem w beatyfikacji sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego zaprasza w niedzielę 7 czerwca br. do Warszawy na Plac Piłsudskiego.

W związku z tym do 20 marca br. musimy przekazać organizatorom tego wydarzenia informację o zapotrzebowaniu na karty wstępu na uroczystość oraz na karty parkingowe dla samochodów osobowych. Zapisy na w/w karty przyjmujemy w kancelarii parafialnej,w zakrystii , oraz drogą elektroniczną na adres: nspjkoszecin@wp.eu - w temacie prosimy napisać BEATYFIKACJA.


8. 22 lutego odbędzie się w naszej parafii dzień skupienia dla młodzieży. Obecność obowiązkowa dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania z kl. 7 i 8.


9. Dzisiejsza kolekta na naszą Parafię, a zbiórka do puszek na potrzeby parafialnej grupy Caritas.


10. Naszym Parafianom i miłym Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.


Różańcowa intencja modlitewna:

W intencji parafian i kapłanów z parafii św. Michała Archanioła we Lwowie.KONKURS DLA DZIECI


Drogie Dzieci zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie. Przed Wami pięć zadań. Kartki z poprawnymi odpowiedziami prosimy przynieść do zakrystii w następną niedzielę (23.02.2020). Na kartkach prosimy wpisać imię, nazwisko, wiek lub klasę. Wśród osób, które poprawnie odpowiedzą na wszystkie zadania rozlosujemy nagrody na Mszy św. 1.03.2020 o godzinie 11.00.


1. Który starzec przed skonaniem

jeszcze ujrzeć miał Mesjasza

i kto w dzień Ofiarowania

Zbawcę świata nam ogłasza? Łk 2, 25 – 35

2. Wyjaśnij znaczenie imienia Archanioła Michała.

3. Razem z bratem swym, Szymonem,

prosty rybak ryby łowił.

Potem został apostołem,

a jak zwał się? Kto odpowie? Mk 1, 16 – 20 / Mt 4, 18 – 20

4. Jaki kolor szat liturgicznych będzie w czasie Wielkiego Postu?

5. Wymień imiona Ewangelistów.

ŻYCZYMY POWODZENIA


Zaproszenia na Dni Skupienia w diecezji gliwickiej

 

 Diecezjalny Duszpasterz Kobiet, ks. Marcin Szaboń – zaprasza do organizowanych przez s. Dolores Zok z klasztoru "Annuntiata" w Raciborzu dni skupienia:
Skupienie – Wielki Post - 2020
8 marca 2020 r. - skupienie dla kobiet – od godziny 9 do 13:30 - spowiedź, Msza święta, konferencja, obiad i przedstawienie

Więcej informacji na temat Dni Skupienia można znaleźć na stronie www.kuria.gliwice.plInformujemy, że ofiary na remonty i inwestycje można także wpłacać na konto parafialne.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Koszęcin

73 8288 0004 2000 0000 0909 0001