Ogłoszenia duszpasterskie

05.07.2020r.1. Dzisiaj 14 niedziela zwykła w ciągu roku.


2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na inwestycje i remonty w naszej parafii.


3. W poniedziałek 6 lipca przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Z tej okazji zapraszamy chorych i starszych Parafian na Mszę świętą o godzinie 9.00.


4. Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 14-35 lat na Festiwal Życia, który w tym roku odbywa się stacjonarnie. W naszym dekanacie jest organizowany w parafii św. Józefa w Kaletach-Jędrysku. Wydarzenie będzie trwało 4 dni (6-9 lipca). Cały festiwal będzie oparty na grze, podczas której każdy wybuduje swoją Arkę, jak biblijny Noe. Każdego dnia Festiwalu od 16 do 18 odbywać się będą spotkania dla uczestników, natomiast od 18 do 21 – otwarte spotkania dla wszystkich chętnych. Więcej szczegółów na stronie www.festiwalzycia.pl oraz na facebooku i plakacie w gablotce. Zapisy trwają do 5 lipca w zakrystii lub bezpośrednio u organizatorów (krzysztof.ochab@gmail.com , nr tel. 606736125). Serdecznie zapraszamy!


5. Osoby, które mogą pomóc w sprzątaniu kościoła zapraszamy w sobotę o godzinie 9.00.


6. Prosimy, aby sprawy kancelaryjne załatwiać drogą telefoniczną 34 357 63 69 i mailową nspjkoszecin@wp.eu.


7. Przy wejściu do kościoła można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz Informator Parafialny.


8. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.


9. Przypominamy, że osoby przebywające w kościele, kancelarii lub na cmentarzu nadal zobowiązane są do zachowania sanitarnych wymogów bezpieczeństwa, w tym mają mieć zasłonięte usta i nos. Z obowiązku zakrywania ust i nosa zwolnieni są duchowni w czasie sprawowania obrzędów religijnych.


10. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości między sobą.


11. Do Komunii św. prosimy podchodzić z zachowaniem odpowiedniej odległości między poszczególnymi osobami. Zalecamy, aby Komunię św. przyjmować na rękę. Natomiast osoby przyjmujące Komunię św. do ust powinny przyjmować ją na końcu (tylko wtedy można odkryć usta i nos).


12. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy dbają o czystość naszego kościoła, składają ofiary na kwiaty i dbają o teren przy kościele.


13. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia oraz dobrych, bezpiecznych wakacji.Różańcowa intencja modlitewna: w intencji chorych.  


Informujemy, że ofiary na remonty i inwestycje można także wpłacać na konto parafialne.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Koszęcin

73 8288 0004 2000 0000 0909 0001