Ogłoszenia duszpasterskie

20.09.2020r.

1. Dzisiaj 25 niedziela zwykła w ciągu roku, obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

2. Wyrażamy wdzięczność Sołectwu Koszęcin, Kołu Gospodyń, Gminie i wszystkim mieszkańcom za piękne przygotowanie naszych dorocznych dożynek. Dziękujemy także za dary ołtarza, które zostały ofiarowane na nasze probostwo. Bóg zapłać, za wszelkie oznaki dobroci.

3. Za tydzień kolekta na remonty prowadzone w parafii. Rozpoczęliśmy pracę nad częścią przeciekającego dachu na „prałatówce”. Chcemy dokończyć remont dużej salki oraz instalacji elektrycznej i cieplnej w domu katechetycznym. Pragniemy, aby nasz dom katechetyczny był gotowy do organizacji różnych spotkań parafialnych. Za złożone ofiary, które można przekazywać także drogą elektroniczną, składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. Dziś zapowiadana zbiórka do puszek na potrzeby naszej parafialnej grupy Caritas.

5. W poniedziałek 21 września święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty, a w środę wspomnienie św. Pio z Pietrelciny.

6. W czwartek zapraszamy do Adoracji Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

7. Również w czwartek zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. szkolną. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie dzieci, które przystąpią 11 października do I Komunii św.

8. W sobotę 26.09 o godz. 17.00 ks. Proboszcz zaprasza do kościoła osoby zaangażowane w rożne grupy parafialne oraz tych, którzy chcieliby się bardziej włączyć w życie parafii i są otwarci na współpracę.

9. W związku z trwającym stanem epidemii nadal zostają zawieszone comiesięczne odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Jeśli jest potrzeba takiej posługi to tylko po indywidualnym zgłoszeniu kapłani odwiedzą chorego. Zgłoszenia można dokonać drogą telefoniczną lub w godzinach urzędowania kancelarii.

10. Parafialna grupa Caritas informuje, że w październiku będzie udzielana pomoc materialna dla młodzieży uczącej się powyżej 20 roku życia z rodzin o niskich dochodach. Warunkiem otrzymania takiej pomocy będzie okazanie imiennej faktury zakupu podręczników, plecaków, obuwia sportowego itp. do kwoty 300 zł na osobę.

11. Prosimy, aby sprawy kancelaryjne załatwiać drogą telefoniczną 34 357 63 69 i mailową nspjkoszecin@wp.eu.

12. Przy wejściu do kościoła można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz Informator Parafialny.

13. Przypominamy, że nadal obowiązuje w kościele i kancelarii nakaz zachowania sanitarnych wymogów bezpieczeństwa, zasłaniania ust i nosa. Oraz zachowanie bezpiecznej odległości między sobą.

14. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.
Różańcowa intencja modlitewna: w intencji dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.


Informujemy, że ofiary na remonty i inwestycje można także wpłacać na konto parafialne.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Koszęcin

73 8288 0004 2000 0000 0909 0001