Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego - 21 kwietnia 2019Zapraszamy dziś na godz. 16.00 na świąteczne Nieszpory wielkanocne.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny, tzw. drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Zapraszamy do udziału w Mszy św., które będą odprawione w porządku niedzielnym. Nie będzie Nieszporów.

Kościół świętuje Zmartwychwstanie Pana Jezusa przez osiem dni, tzw. Oktawę Wielkanocną. Zapraszamy do udziału w dniach Oktawy w Mszy św. Z racji Oktawy nie obowiązuje w piątek 26 kwietnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Oktawie Wielkanocnej nie odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu i żadne nabożeństwa. W centrum tych dni pozostaje Eucharystia jako żywa obecność Zmartwychwstałego Pana.

W czwartek w naszym kościele będzie tylko Msza św. poranna o godz. 8.00, gdyż wieczorem kapłani naszego dekanatu spotykają się na tzw. Konwencie Wielkanocnym. To kapłańskie spotkanie z racji Zmartwychwstania Pańskiego odbywa się w tym roku w Kaletach-Miotku (Msza św. o godz. 18.00).

W czwartek przypada dzień św. Marka, w którym tradycyjnie modlimy się o urodzaje. Modlitwy odmówimy przy krzyżu na ul. Sikorskiego o godz. 17.00.

W sobotę o godz. 10.00 tegoroczne dzieci pierwszokomunijne przystąpią do pierwszej spowiedzi świętej.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, po którym będzie możliwość uczczenia relikwii św. Faustyny.

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. pobłogosławimy pojazdy. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiary na środki transportu dla misjonarzy, których zakupem zajmuje się organizacja „MIVA-Polska”.

W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów. Na zakończenie Mszy św. udzielimy maturzystom okolicznościowego błogosławieństwa.

Dziękujemy Wszystkim, którzy poprzez swoją pracę przygotowali nasz kościół i jego obejście na Święta oraz zaangażowali się w przebieg liturgii.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w czwartek do południa. W środę będzie nieczynna, ze względu na wyjazd ks. probszcza na pogrzeb na Podkarpacie.

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na parafię. Jutro kolekta na Katolicki Uniwersytet Lubelski. W przyszłą niedzielę kolekta na naszą Parafię, a do puszek zbiórka na diecezjalną i parafialną „Caritas” (z racji rozpoczynającego się Tygodnia Miłosierdzia).

 

Różańcowa intencja modlitewna:

Za naszą Parafię.


Informujemy, że ofiary na remonty i inwestycje można także wpłacać na konto parafialne.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Koszęcin

73 8288 0004 2000 0000 0909 0001