Uroczystość Przenajświętszej Trójcy - 16 czerwca 2019Dziś nasi sąsiedzi w parafii Trójcy Świętej obchodzą uroczystość odpustową. O godz. 15.15 w tamtejszym kościele Koronka do Trójcy Świętej. Nie będzie dziś w naszym kościele nabożeństwa popołudniowego.

Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej kończy czas Komunii św. wielkanocnej.

We wtorek zapraszamy na godz. 7.30 na Godzinki ku czci Aniołów Stróżów, po których Msza św. za dzieci i wnuki.

W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) – szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ.

W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu (III piątek miesiąca). O godz. 15.00 Koronka i Msza św. w intencjach dziękczynno-błagalnych. Już dziś informujemy, że na Msze św. w lipcu i sierpniu nie będzie możliwości zgłaszania intencji przez Internet.

Zwracamy się z prośbą do Wszystkich, którzy mają zarezerwowane Msze św. w lipcu, sierpniu i wrześniu, a nie podali jeszcze treści intencji, by to uczynili w najbliższym czasie. Dziękujemy za zrozumienie.

Z przykrością informujemy, że jesteśmy zmuszeni zakończyć zbiórkę makulatury z powodu likwidacji punktów skupu makulatury w Lublińcu.

Dziękujemy Wszystkim pielgrzymom jasnogórskim za udział w pielgrzymce i świadectwo wiary. Dziękujemy tym, którzy zaangażowali się w przebieg pielgrzymki podejmując jakąkolwiek służbę podczas jej trwania.

Składamy słowa wdzięczności Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania „Skweru Fatimskiego”: za wykonane prace oraz ofiarowane krzewy i kwiaty. Firmie „Marmur-Dulemba” dziękujemy za wykonanie i ofiarowanie upamiętniającego obelisku. Figury dzieci fatimskich wykonała firma z Piekar Śląskich, za zakup których dziękujemy anonimowemu ofiarodawcy.

Zapraszamy w czwartek na godz. 19.30 do Domu Kultury na spektakl „Kościółek” (na podstawie legendy o kościele Świętej Trójcy).

Biskup Gliwicki udziela dyspensy od pokarmów mięsnych wszystkim przebywającym na terenie diecezji gliwickiej w najbliższy piątek 21 czerwca.

Biskup Gliwicki Jan Kopiec mianował wikariuszem naszej parafii ks. mgr Leszka Skorupę, dotychczasowego wikariusza par. św. Anny w Bytomiu. Posługę w naszej parafii rozpocznie z końcem sierpnia.

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na naszą Parafię oraz za dar złożony do puszek na parafialną „Caritas”. W Boże Ciało kolekta na Stolicę Apostolską, a w przyszłą niedzielę na naszą Parafię.

 

Różańcowa intencja modlitewna:

O bezpieczne i szczęśliwe wakacje dla dzieci i młodzieży.


Informujemy, że ofiary na remonty i inwestycje można także wpłacać na konto parafialne.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Koszęcin

73 8288 0004 2000 0000 0909 0001