28 Niedziela Zwykła

15 października 2017

 

 1. Zapraszamy dziś na godz. 16.00 na pierwsze nabożeństwo różańcowe. Różaniec odmawiać będziemy w następującym porządku:
  - niedziela: godz. 16.00,

  - czwartek: godz. 20.00 (szczególne zaproszenie kierujemy do pracujących),
  - sobota: godz. 8.30,
  - pozostałe dni tygodnia: godz. 17.15.
 2. W najbliższą środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy uczniów na Mszę św. szkolną. W październiku na zakończenie Mszy św. dzieci odmawiają jedną dziesiątkę różańca.
 4. Uczniowie klasy VII szkoły podstawowej przygotowujący się do Bierzmowania uczestniczą obowiązkowo w najbliższy czwartek w Mszy św. o godz. 18.00, a po niej mają spotkanie.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 8.00 oraz od 17.00 do 18.00.
 6. W piątek o godz. 7.30 śpiewamy Godzinki do Serca Pana Jezusa.
 7. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu (III piątek miesiąca). Na godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę i Mszę św. w intencjach dziękczynno-błagalnych.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć, ja co roku, ojca z lublinieckiej Wspólnoty Oblatów, który wygłosi Słowo Boże. Będzie także możliwość włączenia się w oblackie dzieła misyjne poprzez nabycie kalendarza na rok przyszły.
 9. W zakrystii można nabywać kalendarze na rok przyszły przygotowane przez „Gościa Niedzielnego” w cenie 5 zł. Są też kalendarze dla dzieci.
 10. W zakrystii można zaopatrzyć się w różaniec. Są różańce drewniane w cenie 5 zł.
 11. W zakrystii można nabywać znicze przygotowane przez „Caritas” (3 zł), z których dochód jest przeznaczony na dożywanie dzieci w szkołach i przedszkolach.
 12. W środę obchodzimy święto św. Łukasza, Patrona służby zdrowia. Pamiętajmy o modlitwie za lekarzy, pielęgniarki i wszystkich pracowników naszych koszęcińskich placówek medycznych.
 13. Państwu Joannie i Romanowi Klima dziękujemy za całkowite pokrycie kosztów wyremontowania kapliczki MB Siewnej przy ul. Wąskiej. Dziękujemy również tym, którzy tę pracę wykonali.
 14. Obejście naszego kościoła otrzymało nowe oświetlenie. Na ręce Pana Wójta Zbigniewa Seniów składamy podziękowanie Urzędowi Gminy za ten bardzo ważny element naszego bezpieczeństwa i komfortu. Dziękujemy także Wszystkim wykonawcom tej inwestycji.
 15. W dniu 31 października od godz. 14.00 w Przychodni Pana dra Koniny (ul. Ligonia) odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych; USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Cena jednego badania: 55 zł. Więcej informacji w przychodni.
 16. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na naszą Parafię oraz za dar złożony do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku. W przyszłą niedzielę kolekta na misyjną działalność Kościoła.

 Różańcowa intencja modlitewna: Za pracowników koszęcińskich ośrodków zdrowia.


Informujemy, że ofiary na remonty i inwestycje można także wpłacać na konto parafialne.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Koszęcin

73 8288 0004 2000 0000 0909 0001