Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 20 maja 2018Zapraszamy dziś o godz. 16.00 na nabożeństwo majowe z udziałem dzieci, które po raz pierwszy przyjmują Jezusa w Komunii świętej.

Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny.

W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła (tzw. drugi dzień Zielonych Świąt). Zapraszamy do udziału w Eucharystii. Msza św. o godz. 18.00 będzie sprawowana za wszystkie matki z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godz. 8.00 Msza św. za kapłanów.

W czwartek rano i wieczorem Adoracja Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę Parafia Świętej Trójcy obchodzi doroczną uroczystość odpustową (szczegóły dotyczące obchodów odpustowych na dole strony). W tym dniu kończy się czas Komunii świętej wielkanocnej (III przykazanie kościelne).

Zapraszamy do udziału w codziennych nabożeństwach majowych (plan nabożeństw jest w intencjach mszalnych).

W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy uczniów na Mszę św. szkolną.

Do 31 maja przyjmujemy zapisy na nocleg podczas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, która odbędzie się 23 i 24 czerwca. Przy zapisie wpłacamy 36 złotych od osoby. Termin zapisów jest nieprzekraczalny – 01 czerwca zwracamy wolne miejsca do Hal Noclegowych, gdyż wiele osób czeka na wolne miejsca w tym terminie.

W tym tygodniu opiece św. Józefa polecamy mieszkańców ulic: Cichej, Słonecznej, Tęczowej, Królowej Jadwigi, Opiełki i Mańki (w przyszłym tygodniu: Św. Wawrzyńca, Kochcickiego, Spokojnej, Kopernika i Podgórnej). Mieszkańców poszczególnych ulic, za których się modlimy zapraszamy, w miarę możliwości, do codziennego uczestniczenia w Mszy św. i wspólnej modlitwy w domach.

W przyszłą niedzielę w Sanktuarium MB Piekarskiej doroczna pielgrzymka mężczyzn. Msza św. na kalwaryjskim wzgórzu o godz. 10.30. Będzie ona sprawowana przez kard. Zenona Grocholewskiego z Watykanu, którego Ojciec Święty wyznaczył jako swojego wysłannika z racji 700-lecia istnienia piekarskiego kościoła.

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na naszą Parafię oraz za dar złożony do puszek na parafialną „Caritas” (III niedziela miesiąca). W przyszłą niedzielę kolekta na naszą Parafię, a do puszek ogólnopolska zbiórka na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 


Różańcowa intencja modlitewna:

Za mieszkańców ulic:
Cichej, Słonecznej, Tęczowej, Królowej Jadwigi, Opiełki i Mańki.

Niedziela – 27 maja

Odpust w Parafii Świętej Trójcy w Koszęcinie

 

Msze święte o godz.: 7.00; 9.00; 11.00 (Suma); 16.00

 

15.15 – Koronka do Trójcy Świętej

 

Nie ma w naszym kościele w tym dniu nabożeństwa popołudniowego.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwie w kościele Świętej Trójcy.

 

W poniedziałek (28 maja) w kościele Świętej Trójcy o godz. 18.00:

zalecki, różaniec i Msza św. za zmarłychInformujemy, że ofiary na remonty i inwestycje można także wpłacać na konto parafialne.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Koszęcin

73 8288 0004 2000 0000 0909 0001