Nowy początek


Dokładnie w 100 rocznice urodzin św. Jana Pawła II, a w moją 18 rocznicę święceń kapłańskich, ksiądz Biskup oznajmił mi, że pragnie, abym po wakacjach został proboszczem w parafii NSPJ w Koszęcinie. Dostałem 3 miesiące, aby zżyć się z myślą podjęcia nowej, odpowiedzialnej posługi.

Pochodzę z Gliwic, z parafii MB Częstochowskiej (to niedaleko lotniska, gdzie kiedyś gościliśmy naszego papieża). Po święceniach kapłańskich posługiwałem jako wikariusz; najpierw 4 lata w parafii św. Michała Archanioła w Bytomiu - Suchej Górze, potem 5 lat w parafii Chrystusa Króla Gliwicach, a następnie 4 lata, także w Gliwicach, przy budującym się kościele w parafii Miłosierdzia Bożego (wtedy raz zostałem wysłany do naszej parafii w Koszęcinie, aby prosić o wsparcie materialne i duchowe na budowę kościoła). Ostatnie 5 lat pracy jako wikariusz, to parafia Matki Bożej Miłości i Sprawiedliwości Społecznej w Tarnowskich Górach – Opatowicach. Te 18 lat: oprócz zwyczajnych posług duszpasterskich, uczenia w szkołach, to także praca z różnymi wspólnotami: Ruchem Światło – Życie (Domowym Kościołem i Oazą młodzieżową), wspólnotą Szkoły Nowej Ewangelizacji oraz innymi grupami, wspólnotami parafialnymi i diecezjalnymi. Były wyjazdy na rekolekcje i pielgrzymki ( a co roku przechodziłem przez Koszęcin w Pieszej Gliwickiej Pielgrzymce na Jasną Górę).

Teraz nowy początek. Razem z obecnymi tutaj Duszpasterzami i Wami drodzy Parafianie chcę podjąć posługę budowania wspólnoty, parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszęcinie, aby każdy z nas mógł ciągle doświadczać „jak dobry jest Pan”. Zawierzam się Sercu naszego Pana, ażebym potrafił wsłuchiwać się w głos Boga i Jego wolę, a także wsłuchiwać się w serca Tych, do których zostaje posłany. Zawierzam się Waszym modlitwom.


Jezu cichy i pokornego serca, uczyń nasze serce według Serca Twego”.


Wasz nowy proboszcz

ks. Krzysztof Grzegorczyk