Terminy Mszy św. ku czci Ducha Świętego

w roku 2020, na których czczone są relikwie Małej Arabki


27 stycznia

17 lutego

16 marca

20 kwietnia

30 maja (sobota godzina 19.00)

15 czerwca

20 lipca

31 sierpnia

28 września

26 października

23 listopada

14 grudnia


Początek o godz. 19.00.

Po Mszy św. uczczenie relikwii św. Małej Arabki;

następnie nabożeństwo eucharystyczne,

zakończenie Apelem JasnogórskimKoronka do Ducha Świętego z Małą Arabką 

Od stycznia 2017 roku w naszym kościele odprawiamy Msze święte o Duchu Świętym. Są one sprawowane raz w miesiącu w wybrane poniedziałki o godz. 19.00 (terminy powyżej). Dlaczego w poniedziałki? Bo ten dzień jest w tradycji Kościoła poświęcony Duchowi Świętemu. Myśl o Mszach św. do Ducha Świętego związana jest z osobą pierwszej palestyńskiej świętej – Marii od Jezusa Ukrzyżowanego (Mariam Bauoardy), zwanej „Małą Arabką”. Poniżej można zapoznać się z treścią objawienia, które otrzymała, a w którym mowa jest właśnie o Mszach św. o Duchu Świętym. Oto jego treść:

 

Widziałam przede mną Synogarlicę a nad nią przelewający się kielich, tak jakby było w nim źródło. To, co wylewało się z kielicha, zraszało Synogarlicę i obmywało ją.

Zarazem usłyszałam głos, który wychodził z tego wspaniałego światła. Głos powiedział: "Jeżeli chcesz mnie szukać, poznać i pójść za mną, wzywaj Światło, to znaczy Ducha Świętego, który oświecił moich uczniów i który oświeca wszystkie ludy wzywające Go...

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, ktokolwiek będzie wzywał Ducha Świętego, będzie mnie szukał i mnie znajdzie, znajdzie mnie przez Niego. Jego świadomość będzie delikatna jak polny kwiat. Jeżeli będzie to ojciec lub matka, to pokój zapanuje w jego rodzinie. Pokój będzie w jego sercu zarówno w tym, jak i w przyszłym świecie. Nie umrze w ciemności, ale w pokoju.

Żarliwie pragnę, byś powiedziała, że wszyscy kapłani, którzy odprawią raz w miesiącu Mszę świętą o Duchu Świętym, uczczą mnie. A ktokolwiek mnie uczci i będzie uczestniczył w tej Mszy świętej, będzie uczczony przez samego Ducha Świętego; i będzie miał w sobie światło; w głębi jego duszy będzie pokój. To On przyjdzie uleczyć chorych i obudzić tych, którzy śpią...

A na dowód tego, ci wszyscy, którzy będą odprawiać tę Mszę świętą, albo będą w niej uczestniczyć, i którzy będą wzywać Ducha Świętego, nie wyjdą z tej Mszy świętej nie doznawszy tego pokoju w głębi swej duszy. I nie umrą w ciemnościach".

 

Zatem gromadzimy się na Mszach św. o Duchu Świętym i modlitwie w następujących intencjach:

- o codzienne życie w świetle Ducha Świętego dla każdego z nas zakończone szczęśliwą wiecznością;

- o pokój w naszych sercach, by rozsiewał się na nasze rodziny, społeczeństwo i cały świat;

- o łaskę Ducha Świętego dla chorych;

- o moc Ducha Świętego dla prześladowanych chrześcijan i wolność religijną dla nich;

- o nawrócenie prześladujących za wiarę;

- o przebudzenie dla tych, którzy żyją jakby Boga nie było;

 

Po Mszy św. jest możliwość uczczenia relikwii Świętej, które zostały przywiezione do naszej parafii z betlejemskiego Karmelu. Otrzymaliśmy je podczas wizyty w tym miejscu z pielgrzymką do Ziemi Świętej, która odbyła się na przełomie lutego i marca 2012 roku.