Terminy Mszy św. ku czci Ducha Świętego

w roku 2020, na których czczone są relikwie Małej Arabki


27 stycznia

17 lutego

9 marca

20 kwietnia

30 maja (sobota godzina 19.00)

15 czerwca

20 lipca

31 sierpnia

28 września

26 października

23 listopada

14 grudnia


Początek o godz. 19.00.

Po Mszy św. uczczenie relikwii św. Małej Arabki;

następnie nabożeństwo eucharystyczne,

zakończenie Apelem JasnogórskimKoronka do Ducha Świętego z Małą Arabką 

Od stycznia 2017 roku w naszym kościele odprawiamy Msze święte o Duchu Świętym. Są one sprawowane raz w miesiącu w wybrane poniedziałki o godz. 19.00 (terminy powyżej). Dlaczego w poniedziałki? Bo ten dzień jest w tradycji Kościoła poświęcony Duchowi Świętemu. Myśl o Mszach św. do Ducha Świętego związana jest z osobą pierwszej palestyńskiej świętej – Marii od Jezusa Ukrzyżowanego (Mariam Bauoardy), zwanej „Małą Arabką”. Poniżej można zapoznać się z treścią objawienia, które otrzymała, a w którym mowa jest właśnie o Mszach św. o Duchu Świętym. Oto jego treść:

 

Widziałam przede mną Synogarlicę a nad nią przelewający się kielich, tak jakby było w nim źródło. To, co wylewało się z kielicha, zraszało Synogarlicę i obmywało ją.

Zarazem usłyszałam głos, który wychodził z tego wspaniałego światła. Głos powiedział: "Jeżeli chcesz mnie szukać, poznać i pójść za mną, wzywaj Światło, to znaczy Ducha Świętego, który oświecił moich uczniów i który oświeca wszystkie ludy wzywające Go...

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, ktokolwiek będzie wzywał Ducha Świętego, będzie mnie szukał i mnie znajdzie, znajdzie mnie przez Niego. Jego świadomość będzie delikatna jak polny kwiat. Jeżeli będzie to ojciec lub matka, to pokój zapanuje w jego rodzinie. Pokój będzie w jego sercu zarówno w tym, jak i w przyszłym świecie. Nie umrze w ciemności, ale w pokoju.

Żarliwie pragnę, byś powiedziała, że wszyscy kapłani, którzy odprawią raz w miesiącu Mszę świętą o Duchu Świętym, uczczą mnie. A ktokolwiek mnie uczci i będzie uczestniczył w tej Mszy świętej, będzie uczczony przez samego Ducha Świętego; i będzie miał w sobie światło; w głębi jego duszy będzie pokój. To On przyjdzie uleczyć chorych i obudzić tych, którzy śpią...

A na dowód tego, ci wszyscy, którzy będą odprawiać tę Mszę świętą, albo będą w niej uczestniczyć, i którzy będą wzywać Ducha Świętego, nie wyjdą z tej Mszy świętej nie doznawszy tego pokoju w głębi swej duszy. I nie umrą w ciemnościach".

 

Zatem gromadzimy się na Mszach św. o Duchu Świętym i modlitwie w następujących intencjach:

- o codzienne życie w świetle Ducha Świętego dla każdego z nas zakończone szczęśliwą wiecznością;

- o pokój w naszych sercach, by rozsiewał się na nasze rodziny, społeczeństwo i cały świat;

- o łaskę Ducha Świętego dla chorych;

- o moc Ducha Świętego dla prześladowanych chrześcijan i wolność religijną dla nich;

- o nawrócenie prześladujących za wiarę;

- o przebudzenie dla tych, którzy żyją jakby Boga nie było;

 

Po Mszy św. jest możliwość uczczenia relikwii Świętej, które zostały przywiezione do naszej parafii z betlejemskiego Karmelu. Otrzymaliśmy je podczas wizyty w tym miejscu z pielgrzymką do Ziemi Świętej, która odbyła się na przełomie lutego i marca 2012 roku.