KALENDARIUM WYDARZEŃ W ROKU 2019


 

STYCZEŃ

05

sobota

8.00

Msza św. i nabożeństwo „Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca”

08

wtorek

7.30

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

10

czwartek

8.00

Msza św. za + ks. Jerzego Reginka (32 rocz. +)

13

niedziela

9.00

Msza św. w int. „Lauretek” i ich rodzin

15

wtorek

8.00

Msza św. za + ks. Józefa Żurka (pam. ur.)

18

piątek

15.00

Msza św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

21

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym

24

czwartek

17.00

Msza św. za babcie i dziadków

27

niedziela

9.00

Msza św. o beatyfikację Ks. Bp Wilhelma Pluty (33 rocz. +)

29

wtorek

7.30

Nabożeństwo ku czci św. Aniołów i Msza św. w int. dzieci i wnuków

31

czwartek

8.30 – 17.00

całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

LUTY

02

sobota

8.00

Msza św. i nabożeństwo „Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca”

05

wtorek

7.30

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

07/08

czwartek/piątek

3.00

„Noc Miłosierdzia” – Koronka do Miłosierdzia Bożego

11

poniedziałek

10.00

Msza św. z okazji Dnia Chorego

15

piątek

15.00

Msza św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

25

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym

26

wtorek

7.30

Nabożeństwo ku czci św. Aniołów i Msza św. w int. dzieci i wnuków

MARZEC

02

sobota

8.00

Msza św. i nabożeństwo „Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca”

02

sobota

17.00

Msza św. z udzielaniem sakramentu bierzmowania (Ks. Bp Andrzej Iwanecki)

03

niedziela

12.00 – 18.00

Adoracja Najświętszego Sakramentu (Nabożeństwo Czterdziestogodzinne)

04

poniedziałek

8.30 – 17.00

Adoracja Najświętszego Sakramentu (Nabożeństwo Czterdziestogodzinne)

05

wtorek

7.30

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

05

wtorek

8.30 – 17.00

Adoracja Najświętszego Sakramentu (Nabożeństwo Czterdziestogodzinne)

10 – 13

od niedzieli do środy

Rekolekcje wielkopostne

13

środa

8.00

Msza św. za Papieża Franciszka (6 rocz. wyboru)

15

piątek

15.00

Msza św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

18

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym

19

wtorek

17.00

Msza św. za ojców, mężów i rzemieślników z okazji Uroczystości św. Józefa

26

wtorek

7.30

Nabożeństwo ku czci św. Aniołów i Msza św. w int. dzieci i wnuków

KWIECIEŃ

02

wtorek

7.30

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

04

czwartek

8.30 – 18.00

całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

06

sobota

8.00

Msza św. i nabożeństwo „Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca”

08

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym

14

niedziela

14.30

Droga Krzyżowa ulicami Koszęcina

18

czwartek

 

Wielki Czwartek

19

piątek

 

Wielki Piątek

20

sobota

 

Wielka Sobota

21

niedziela

 

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

22

poniedziałek

 

Poniedziałek Wielkanocny

23

wtorek

8.00

Msza św. za + ks. Karola Böhma (79 rocz. +)

25

czwartek

17.00

Modlitwy o urodzaje przy krzyżu na ul. Sikorskiego

28

niedziela

18.00

Msza św. w int. maturzystów

28

niedziela

 

Błogosławieństwo pojazdów po każdej Mszy św.

30

wtorek

7.30

Nabożeństwo ku czci św. Aniołów i Msza św. w int. dzieci i wnuków

MAJ

02

czwartek

8.30 – 18.00

całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

03

piątek

11.00

Msza św. za strażaków

04

sobota

8.00

Msza św. i nabożeństwo „Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca”

05

niedziela

16.00

Nabożeństwo majowe na Irkach

07

wtorek

7.30

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

13

poniedziałek

20.00

Wieczór Fatimski

17

piątek

15.00

Msza św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

19

niedziela

11.00

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

20

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym

21

wtorek

7.30

Nabożeństwo ku czci św. Aniołów i Msza św. w int. dzieci i wnuków

22

środa

8.00

Msza św. za + ks. Józefa Żurka (10 rocz. +)

27

poniedziałek

18.30

Modlitwy o urodzaje przy krzyżu na ul. Lublinieckiej

28

wtorek

7.15

Modlitwy o urodzaje przy krzyżu na ul. Łazowskiej

29

środa

18.30

Modlitwy o urodzaje przy krzyżu na ul. Boronowskiej

CZERWIEC

03

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym

04

wtorek

7.30

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

06

czwartek

8.30 – 18.00

całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

06

czwartek

8.00

Msza św. za + ks. Wiktora Szczęsnego (8 rocz. +)

08

sobota

8.00

Msza św. i nabożeństwo „Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca”

08 – 09

sobota i niedziela

Piesza pielgrzymka na Jasną Górę

10

poniedziałek

18.00

Msza św. za matki

13

czwartek

20.00

Wieczór fatimski

13

czwartek

20.00

Msza św. za kapłanów

16

niedziela

 

Uroczystość odpustowa w parafii Świętej Trójcy

18

wtorek

7.30

Nabożeństwo ku czci św. Aniołów i Msza św. w int. dzieci i wnuków

20

czwartek

 

Uroczystość Bożego Ciała (procesja wyrusza z naszego kościoła)

21

piątek

8.00

Msza św. za + o. Czesława Golenia (3 rocz. +)

21

piątek

15.00

Msza św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

26

środa

18.00

Msza św. ku czci Patronów Koszęcina św. Jana i Pawła

28

piątek

 

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

29

sobota

8.00

Msza św. za ++ parafian z okazji odpustu

29

sobota

8.00

Msza św. za Papieża Franciszka

30

niedziela

 

Uroczystość odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

30

niedziela

11.00

Msza św. za pielgrzymów jasnogórskich

 

LIPIEC

02

wtorek

7.30

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

04

czwartek

8.30 – 18.00

całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

06

sobota

8.00

Msza św. i nabożeństwo „Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca”

06

sobota

10.00

Msza św. za chorych

08

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym

13

sobota

20.00

Wieczór Fatimski

16

wtorek

7.30

Nabożeństwo ku czci św. Aniołów i Msza św. w int. dzieci i wnuków

18

czwartek

8.00

Msza św. za + ks. Jerzego Wójcika (59 rocz. +)

19

piątek

15.00

Msza św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

24

środa

18.00

Msza św. za rodzeństwa z okazji dnia św. Kingi

26

piątek

8.00

Msza św. w int. wdów i wdowców z okazji dnia św. Anny

27

sobota

8.00

Msza św. za zmarłych mężów i żony

28

niedziela

16.00

Nabożeństwo przy kapliczce św. Jacka na ul. Dąbrówki

SIERPIEŃ

01

czwartek

8.30 – 18.00

całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

03

sobota

8.00

Msza św. i nabożeństwo „Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca”

06

wtorek

7.30

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

12

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym

13

wtorek

20.00

Wieczór Fatimski

16

piątek

15.00

Msza św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

20

wtorek

7.30

Nabożeństwo ku czci św. Aniołów i Msza św. w int. dzieci i wnuków

WRZESIEŃ

01

niedziela

9.00

Msza św. w int. Ojczyzny z ok. 80 rocz. wybuchu II wojny światowej

01

niedziela

11.00

Msza św. w int. energetyków

03

wtorek

7.30

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

05

czwartek

8.00

Msza św. za parafialną „Caritas”

05

czwartek

8.30 – 18.00

całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

07

sobota

8.00

Msza św. i nabożeństwo „Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca”

07

sobota

8.00

Msza św. za + ks. Stanisława Chwilę (9 rocz. +)

08

niedziela

11.00

Parafialne dziękczynienie za plony

09

poniedziałek

8.00

Msza św. za + ks. Augustyna Zająca (36 rocz. +)

09

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym

13

piątek

18.00

Wieczór Fatimski

20

piątek

15.00

Msza św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

22

niedziela

11.00

Msza św. z ok. 100 rocz. urodzin + prof. Stanisława Hadyny

24

wtorek

7.30

Nabożeństwo ku czci św. Aniołów i Msza św. w int. dzieci i wnuków

28

sobota

15.00

Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast świata

PAŹDZIERNIK

01

wtorek

7.30

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

03

czwartek

8.30 – 18.00

całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

04

piątek

8.00

Msza św. za III Zakon Św. Franciszka

05

sobota

8.00

Msza św. i nabożeństwo „Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca”

06

niedziela

9.00

Msza św. w int. Parafialnej Rady Duszpasterskiej

08

wtorek

8.00

Msza św. za + ks. Anastazego Mużę (50 rocz. +)

13

niedziela

18.00

Wieczór Fatimski

15

wtorek

8.00

Msza św. z okazji 111 rocznicy poświęcenia kościoła

15

wtorek

18.00

Msza św. z okazji Dnia Dziecka Utraconego

18

piątek

15.00

Msza św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

21

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym

29

wtorek

7.30

Nabożeństwo ku czci św. Aniołów i Msza św. w int. dzieci i wnuków

LISTOPAD

03

niedziela

15.00

Nabożeństwo za zmarłych na dawnym cmentarzu ewangelickim

03

niedziela

18.00

Msza św. za ++ w młodym wieku

05

wtorek

7.30

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

07

czwartek

8.30 – 17.00

całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

11

poniedziałek

11.00

Msza św. w int. Ojczyzny

15

piątek

15.00

Msza św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

17

niedziela

11.00

Msza św. w int. Chóru „Lutnia” z ok. 100 rocz. działalności

18

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym

21

czwartek

17.00

Msza św. w int. ministrantów i lektorów

22

piątek

8.00

Msza św. za + ks. Edwarda Sobka (73 rocz. +)

24

niedziela

11.00

Msza św. w int. kolejarzy

26

wtorek

7.30

Nabożeństwo ku czci św. Aniołów i Msza św. w int. dzieci i wnuków

GRUDZIEŃ

03

wtorek

7.30

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

04

środa

8.00

Msza św. za + ks. Waltera Gąskę (76 rocz. +)

04

środa

8.00

Msza św. za + o. Sylwestra Haśnik (5 rocz. +)

04

środa

10.00

Msza św. w int. górników

05

czwartek

8.30 – 17.00

całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

07

sobota

8.00

Msza św. i nabożeństwo „Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca”

08

niedziela

11.00

Msza św. w int. Dzieci Maryi

08

niedziela

12.00 – 13.00

„Godzina Łaski” – wystawienie Najświętszego Sakramentu

09

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym

10

wtorek

7.30

Nabożeństwo ku czci św. Aniołów i Msza św. w int. dzieci i wnuków

20

piątek

15.00

Msza św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

24

wtorek

 

Wigilia Bożego Narodzenia

25

środa

 

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

26

czwartek

 

Święto św. Szczepana (II dzień Świąt Bożego Narodzenia)

28

sobota

10.00

Msza św. w int. dzieci z okazji dnia Świętych Młodzianków

31

wtorek

 

Podziękowanie za łaski kończącego się roku