KALENDARIUM WYDARZEŃ W ROKU 2018

(od maja)

 

MAJ

01

wtorek

7.30

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

03

czwartek

11.00

Msza św. za strażaków

06

niedziela

16.00

Nabożeństwo majowe na Irkach

07

poniedziałek

18.30

Modlitwy o urodzaje przy krzyżu na ul. Lublinieckiej

08

wtorek

7.15

Modlitwy o urodzaje przy krzyżu na ul. Łazowskiej

09

środa

18.30

Modlitwy o urodzaje przy krzyżu na ul. Boronowskiej

10

czwartek

8.30 – 18.00

całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

13

niedziela

20.00

Wieczór Fatimski

18

piątek

15.00

Msza św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

20

niedziela

11.00

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej

21

poniedziałek

18.00

Msza św. za matki

22

wtorek

8.00

Msza św. za + ks. Józefa Żurka (9 rocz. +)

24

czwartek

8.00

Msza św. za kapłanów

24

czwartek

16.30

Msza św. w języku niemieckim

27

niedziela

 

Uroczystość odpustowa w parafii Świętej Trójcy

28

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym

31

czwartek

 

Uroczystość Bożego Ciała (procesja wyrusza z kościoła Świętej Trójcy)

CZERWIEC

05

wtorek

7.30

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

06

środa

8.00

Msza św. za + ks. Wiktora Szczęsnego (7 rocz. +)

07

czwartek

8.30 – 18.00

całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

08

piątek

 

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

08

piątek

18.00

Msza św. w int. ks. Jerzego Roboka z ok. 50 rocz. święceń kapłańskich

09

sobota

8.00

Msza św. za ++ parafian z okazji odpustu

10

niedziela

 

Uroczystość odpustowa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

13

środa

20.00

Wieczór fatimski

15

piątek

15.00

Msza św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

18

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym

21

czwartek

8.00

Msza św. za + o. Czesława Golenia (2 rocz. +)

23 – 24

sobota i niedziela

Piesza pielgrzymka na Jasną Górę

26

wtorek

18.00

Msza św. ku czci Patronów Koszęcina św. Jana i Pawła

29

piątek

8.00

Msza św. za Papieża Franciszka

29

piątek

18.00

Msza św. za pielgrzymów jasnogórskich

30

sobota

8.30 – 18.00

całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

LIPIEC

03

wtorek

7.30

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

06

piątek

9.00

Msza św. za chorych

09

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym

13

piątek

20.00

Wieczór Fatimski

18

środa

8.00

Msza św. za + ks. Jerzego Wójcika (58 rocz. +)

20

piątek

15.00

Msza św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

24

wtorek

18.00

Msza św. za rodzeństwa z okazji dnia św. Kingi

26

czwartek

8.00

Msza św. w int. wdów i wdowców z okazji dnia św. Anny

27

piątek

8.00

Msza św. za zmarłych mężów i żony

29

niedziela

16.00

Nabożeństwo przy kapliczce św. Jacka na ul. Dąbrówki

SIERPIEŃ

02

czwartek

8.30 – 18.00

całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

07

wtorek

7.30

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

13

poniedziałek

20.00

Wieczór Fatimski

17

piątek

15.00

Msza św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

20

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym

WRZESIEŃ

02

niedziela

11.00

Msza św. w int. energetyków

04

wtorek

7.30

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

05

środa

8.00

Msza św. za parafialną „Caritas”

06

czwartek

8.30 – 18.00

całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

07

piątek

8.00

Msza św. za + ks. Stanisława Chwilę (8 rocz. +)

09

niedziela

11.00

Parafialne dziękczynienie za plony

10

poniedziałek

8.00

Msza św. za + ks. Augustyna Zająca (35 rocz. +)

13

czwartek

18.00

Wieczór Fatimski

17

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym

21

piątek

15.00

Msza św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

PAŹDZIERNIK

02

wtorek

7.30

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

04

czwartek

8.00

Msza św. za III Zakon Św. Franciszka

04

czwartek

8.30 – 18.00

całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

08

poniedziałek

8.00

Msza św. za + ks. Anastazego Mużę (49 rocz. +)

08

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym (przewodniczy: Ks. Bp Andrzej Iwanecki)

13

sobota

18.00

Wieczór Fatimski

15

poniedziałek

8.00

Msza św. z okazji 110 rocznicy poświęcenia kościoła

15

poniedziałek

18.00

Msza św. z okazji Dnia Dziecka Utraconego

19

piątek

8.00

Msza św. w int. kanonizacji bł. Jerzego Popiełuszki

19

piątek

15.00

Msza św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

LISTOPAD

04

niedziela

15.00

Nabożeństwo za zmarłych na dawnym cmentarzu ewangelickim

04

niedziela

18.00

Msza św. za ++ w młodym wieku

06

wtorek

7.30

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

08

czwartek

8.30 – 17.00

całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

09

piątek

16.15

Msza św. w języku niemieckim

11

niedziela

11.00

Msza św. w int. Ojczyzny z ok. 100-lecia Niepodległości

16

piątek

15.00

Msza św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

19

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym

21

środa

17.00

Msza św. w int. Chóru „Lutnia”

23

piątek

8.00

Msza św. za + ks. Edwarda Sobka (72 rocz. +)

23

piątek

17.00

Msza św. w int. ministrantów i lektorów

25

niedziela

11.00

Msza św. w int. kolejarzy

GRUDZIEŃ

04

wtorek

7.30

Nabożeństwo i Msza św. w int. rodzin do św. Józefa

04

wtorek

10.00

Msza św. w int. górników

05

środa

8.00

Msza św. za + ks. Waltera Gąskę (75 rocz. +)

05

środa

8.00

Msza św. za + o. Sylwestra Haśnik (4 rocz. +)

06

czwartek

8.30 – 17.00

całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

08

sobota

16.00

Msza św. w int. Dzieci Maryi

10

poniedziałek

19.00

Msza św. o Duchu Świętym

21

piątek

15.00

Msza św. z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego

24

poniedziałek

 

Wigilia Bożego Narodzenia

25

wtorek

 

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

26

środa

 

Święto św. Szczepana (II dzień Świąt Bożego Narodzenia)

28

piątek

10.00

Msza św. w int. dzieci z okazji dnia Świętych Młodzianków

31

poniedziałek

 

Podziękowanie za łaski kończącego się roku