Informacje dotyczące Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
(Boże Ciało)


1. Uroczystość Bożego Ciała jest świętem nakazanym, które nakłada na nas obowiązek uczestniczenia w Mszy św., a udział w samej tylko procesji tego obowiązku nie spełnia. Msze św. w naszym kościele o godz.: wigilijna z uroczystości w środę o 18.00, w dzień uroczystości o 6.30, 8.00 i 18.00. Nie będzie w naszym kościele Mszy św. o godz. 11.00.

2. W tym roku procesja wyrusza z naszego kościoła do kościoła Świętej Trójcy. Początek procesji po Mszy św. w naszym kościele odprawianej o godz. 8.00.

3. Trasa procesji: od naszego kościoła do pierwszego ołtarza przy ul. Powstańców; dalej ulicą Powstańców i Sobieskiego do drugiego ołtarza przy kaplicy św. Jana Nepomucena koło szkoły. Następnie ulicą Szkolną, Burzyńskiego i Zieloną do trzeciego ołtarza. Stamtąd dalej ulicami Zieloną, Cegielnianą i Sobieskiego do czwartego ołtarza. Procesję zakończymy w kościele Świętej Trójcy.

4. Po zakończeniu procesji w kościele Świętej Trójcy zostanie odprawiona Msza św. o godz. 11.00.

5. Prosimy o przygotowanie dwóch pierwszych ołtarzy, które ustawione są na terenie naszej parafii. Domy na trasie procesji niech będą ustrojone, a na wszystkich innych domach na terenie parafii niech zawisną flagi kościelne (żółto – białe) dla podkreślenia ważności tego dnia, naszego przywiązania do Chrystusa i świadectwa naszej wiary wobec tych, dla których to wielkie święto jest tylko kolejnym dniem wolnym.

6. Do udziału w procesji zapraszamy: dzieci pierwszokomunijne w strojach, dzieci sypiące kwiaty, poczty sztandarowe.

7. Naszych strażaków prosimy o niesienie baldachimu i zabezpieczenie trasy procesji.

8. Procesja niech będzie radosnym i pełnym modlitewnego nastroju świętem ku czci Chrystusa Eucharystycznego. Przede wszystkim włączmy się w nią poprzez wspólny śpiew pieśni między poszczególnymi ołtarzami.